कोरोना सङ्क्रमणको उच्च जोखिममा रहेका जिल्लाहरूमा कडाइ गर्ने तयारी

लोकखबर
२८ आश्विन २०७७, बुधबार १२:०४

मकवानपुर ।सरकारले काठमाडौं उपत्यकालगायत संक्रमणको उच्च जोखिममा रहेका जिल्लाहरूमा कडाइ गर्ने तयारी गरेको छ ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयलगायत सरकारकै निकायहरूले काठमाडौं उपत्यकामा जोखिम बढेको भन्दै लकडाउनकै विकल्प अँगाल्न सुझाव दिएका थिए । कोरोना क्राइसिस म्यानेजमेन्ट सेन्टर (सीसीएमसी) ले जिल्ला कोरोना संकट व्यवस्थापन केन्द्र (डीसीसीएमस) ले नै आवश्यक निर्णय लिन सक्नेगरी प्रस्ताव तयार पारी स्वीकृत गराएको प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव महेन्द्र गुरागाईंले जानकारी दिए ।

“सोमबारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले केही निर्णय गरेको छ । त्यो बाहिर आइसकेको छैन । प्रवक्ताले सम्भवतः आज सार्वजनिक गर्नुहुन्छ,” उनले भने, “सङ्क्रमणको जोखिम उच्च भएको ठाउँमा जिल्लाको डीसीसीएमसीमा स्थितिको विश्लेषण गरेर आवश्यक काम गर्ने सरकारको तयारी छ । भाषा फरक हुनसक्छ, मन्त्रिपरिषद् बैठकले यसबारे निर्णय गरेको छ ।”

तलबाट आएका सुझावलाई मध्यनजर गरेर सरकारले आजभोलि नै अथवा कात्तिक १ गतेबाट लागु गर्न सक्ने उनले बताए । बाह्रखरी डटकमबाट

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*