कोरोना संक्रमितको संख्याका हिसाबले नेपाल विश्वमा ५३ औं नम्बरमा

लोकखबर
६ आश्विन २०७७, मंगलवार १२:१८

मकवानपुर ।कोरोना संक्रमितको संख्याका हिसाबले नेपाल विश्वमा ५३ औं नम्बरमा रहेको छ। जोन्स हप्किन्स विश्वविद्यालयको पछिल्लो तथ्यांकअनुसार विश्वका १८८ मुलुकमा हाल कोरोना संक्रमितको संख्या ३ करोड ११ लाख ८६ हजार छ भने ५३ औं नम्बरमा रहेको नेपालमा ६५ हजार २ सय ७६ संक्रमित रहेका छन्। विश्वमा हालसम्म ९ लाख ६२ हजार ३ सय ४३ कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको छ भने नेपालमा ४ सय २७ जनाको मृत्यु भएको छ।

सार्क मुलुकमा नेपालभन्दा अगाडि भारत, बंगलादेश र पाकिस्तान रहेका छन्। दोस्रो नम्बरमा रहेको भारतमा ५४ लाख ८७ हजार ५ सय ८० जना संक्रमित भएका छन् भने ८७ हजार ८ सय ८२ जनाको मृत्यु भएको छ।

यस्तै, बंगलादेश संक्रमितको संख्याका हिसाबले १५ औं नम्बरमा छ। त्यहाँ ३ लाख ५० हजार ६ सय २१ जना संक्रमित छन् भने ४ हजार ९ सय ७९ जनाको मृत्यु भएको छ। यस्तै, १८ औं नम्बरमा रहेको पाकिस्तानमा ३ लाख ६ हजार ३ सय ४ जना संक्रमित भएका छन् भने ६ हजार ४ सय २० जनाको मृत्यु भएको छ।

अफगानिस्तान ६५ औं नम्बरमा छ। त्यहाँ ३९ हजार ७४ जना संक्रमित भएका छन् भने १ हजार ४ सय ४४ जनाको मृत्यु भएको छ। ९८ औं नम्बरमा रहेको माल्दिभ्समा ९ हजार ७ सय ७० जना संक्रमित र ३४ जनाको मृत्यु, १३४ नम्बरमा रहेको श्रीलंकामा ३ हजार २ सय ९९ जना संक्रमित र १३ जनाको मृत्यु भएको छ।

यस्तै, विश्वका १८८ मुलुकमध्ये १७१ औं नम्बरमा रहेको भुटानमा २ सय ६१ जना संक्रमित भएका छन्। त्यहाँ अहिलेसम्म १ जनाको पनि मृत्यु भएको छैन।

विश्वमा सबैभन्दा पहिले कोरोना संक्रमण फैलिएको चीन भने ९० हजार ३ सय ७६ संक्रमितसँगै विश्वमा ४० औं नम्बरमा छ।

स्वास्थ्यखबर डटकमबाट

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*