प्रधानमन्त्री ओलीको मिर्गौला प्रत्यारोपण भोलि बिहान ९ बजेदेखि

लोकखबर
२० फाल्गुन २०७६, मंगलवार १६:१३

मकवानपुर । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको मिर्गौला प्रत्यारोपणको समय तय भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीको मिर्गौला प्रत्यारोपणको नेतृत्व गरिरहेको प्राडा प्रेम ज्ञवलीका अनुसार भोलि बिहान ९ बजेदेखि प्रत्यारोपणको प्रक्रिया शुरु हुनेछ ।

‘भोलि बिहान ९ बजेदेखि मिर्गौला प्रत्यारोपणको लागि शल्यक्रिया गर्ने तयारी गरिसकेका छौं,’ प्राडा ज्ञवलीले खबरहबसँग भने, ‘भोलिको प्रत्यारोपणको तयारीका लागि उहाँको प्रि ट्रान्सप्लान्ट डायलाइसिस र अन्य स्वास्थ्य परीक्षणको काम पनि सकिएको छ ।’

दुई भारतीय चिकित्सक आउँदै

प्रधानमन्त्री ओलीको चाहना अनुसार नेपाली चिकित्सक र नेपालै अस्पतालमा प्रधानमन्त्री ओलीले दोस्रो पटक मिर्गौला प्रत्यारोपण गर्दैछन् ।

प्रधानमन्त्रीको मिर्गौला प्रत्यारोपणका लागि डा ज्ञवालीको नेतृत्वमा ६ जना सर्जन, २ जना एनेस्थेसिस्ट, ८ जना नर्सिङ स्टाफसहित करिब ३० जना चिकित्सक तथा स्वास्थ्यकर्मीको टोली प्रधानमन्त्री ओलीको स्वास्थ्य उपचारमा खटिने तयारी भइसकेका छ ।

तर, प्रधानमन्त्री ओलीको स्वास्थ्य सम्वेदनशीलतालाई ख्याल गर्दै सरकारले भारतबार दुईजना चिकित्सक समेत बोलाएको डा ज्ञवालीले बताए ।

भारतबार एकजना सर्जन( डाक्टर अनन्त कुमार) र एकजना फिजिसिएन नेपाल आउँदै गरेको डा ज्ञवालीले बताए ।

‘मेरो नेतृत्वमा नेपाली चिकित्सककै टोलीले प्रधानमन्त्री ज्युको मिर्गौला प्रत्यारोपण गर्ने हो । तर, प्रधानमन्त्री जस्तो सम्वेदनशील व्यक्तिको प्रत्यारोपण भएकाले केही समस्या पर्न सक्छ भनेर दुईजना भारतीय चिकित्सक पनि बोलाइएको छ,’ डा ज्ञवालीले खबरहबसँग भने, ‘भारतबाट एकजना सर्जन र एकजना फिजिसियन आउँदै हुनुहुन्छ, उहाँहरुले बेलुका सम्म अस्पतालमा आइपुग्नु हुन्छ ।’

भोलि हुने मिर्गौलाको प्रत्यारोपणको तयारीका लागि प्रधानमन्त्री ओलीले आज राति १० बजेपछि खाली पेट बस्ने डा ज्ञवालीको भनाइ छ ।खबरहब डटकमबाट

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published.


*