अटोवाला भन्छन्,‘बैंकको किस्ता तिर्नै सकेनौं’

लोकखबर
२० असार २०७७, शनिबार १५:३५

मकवानपुर । लक डाउनका कारण आफूहरु समस्यामा परेको मकवानपुरका अटो चालकहरुले गुनासो गरेका छन् ।
बैंकबाट ऋण लिई स्वरोजगार बन्ने प्रयासमा रहेका अटोवाला बैंकबाट किस्ता तिर्न ताकेता आउँन थालेपछि समस्यामा परेको बताउँछन् । ५ देखि ७ लाख रुपिया सम्म पर्ने अटो किस्तामा लिएर मासिक चौध हजार भन्दा बढी किस्ता तिर्दै आइरहेकाहरु अहिले लक डाउनमा सवारी चलाउँन नपाउँदा आम्दानी नभएकोमा चिन्तित छन् ।
हेटौंडा ८ कमानेका विकास गौतमले एक लाख ८० हजार डिपोजिट गरेर दुई वर्ष अघि अटो लिएका थिए । यसअघि हरेक महिना उनले चौध हजार मासिक किस्ता तिर्दै आएको भएपनि लक डाउनका कारण आम्दानी नभएको र किस्ता तिर्न पनि समस्या परेको बताए । अटोमा लगानी गरी आफैं त्यसको चालक बनेकाहरु स्वरोजगार यातायात मजदुर संघ, हेटौंडा प्रा.लि. मा आबद्द भएर मासिक दुई हजार पाँच सय रुपैंया तिर्दै आएका छन् । त्यसबाट दुर्घटनामा परेको बेलामा बीमा बापतको रकम पाउने गरेका छन् ।
लक डाउन अघि दैनिक दुई सय रुपैंयासम्म बचत गर्न सकेका अटो चालकहरु अहिले दैनिक हजार रुपैंया भन्दा कम आम्दानी हुने गरेको दुखेसो गर्छन् । दैनिक कमाई पनि पेट्रोल तथा मर्मतमा खर्च गर्नु परेपछि अटो खरिद गरेको किस्ता तत्काल तिर्न आफूहरुले नसक्ने उनीहरुको भनाई छ ।
हेटौंडाको हटिया, चिसापानीका राम खड्का आफूले अटो चलाएरै बैंकमा किस्ता तिर्नुपर्ने भएकाले बैंकमा किस्ता तत्काल तिर्न सक्ने अवस्था नरहेको बताउँछन् । ‘हामी किस्ता तिर्न तयार छौं । तर अहिले आम्दानी नभएको बेलामा कसरी तिर्ने ?’ उनी भन्छन्,‘ हामीलाई तत्काल होइन किस्ता बुझाउने समय सारिनुपर्छ ।’

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*