मकवानपुर लगायत देशका अधिकांश स्थानमा लगातार वर्षा, दिउँसो भारी वर्षा हुने अनुमान

लोकखबर
५ श्रावण २०७७, सोमबार ०७:२७

मकवानपुर । मनसुनी वायु सक्रिय रहँदा रातिदेखि मकवानपुर लगायत देशका अधिकांश स्थानमा लागातार वर्षा भइरहेको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार रातिदेखि मुलुकका अधिकांश स्थानमा हल्कादेखि मध्यम वर्षा भइरहेको हो ।

विभागका अनुसार बागमती प्रदेश लगायत अन्य प्रदेशका विभिन्न स्थानमा आज भारी वर्षाको सम्भावना छ ।

यस्तै, बारा, पर्सा र रौतहटका धेरै स्थानमा भारी वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ । ती क्षेत्रमा थप वर्षाको सम्भावना रहेकाले लालबकैया र अन्य साना नदीमा आकस्मिक बाढी आउन सक्ने भन्दै विभागले एसएमएसमार्फत पनि सन्देश पठाएर अलर्ट गराएको छ । विभागले त्यस क्षेत्रका नदी किनार र डुवान भईरहने होचा स्थानमा दिउँसो सम्म सतर्क अपनाउँन आग्रह गरेको छ ।

पश्चिम राप्ती, बाँकेको ढेकरी र आसपास भारी वर्षा भएको तथा थप वर्षा हुन सक्ने भएकाले डुडवा खोला, राप्ती नदी आसपासका क्षेत्रमा पनि सतर्क रहन आह्वान गरिएको छ ।

यस्तै, परासी, बर्दघाट, डण्डा बजार र नवलपरासीको धेरै स्थानमा पनि भारी वर्षा मापन भएको विभागले जनाएको छ । त्यस क्षेत्रमा थप वर्षा हुन सक्ने भएकाले आरूण खोला, गिरूवारी खोला र नवलपरासीको साना नदी तटीय क्षेत्रमा सावधानी अपनाउन आग्रह गरिएको छ ।

विभागले आज (सोमबार) विहान ६ बजे जारी गरेको तीन दिनको मौसम पूर्वानुमान बुलेटिन अनुसार मुलुकभर बुधबारसम्म वर्षा भइरहने पूर्वानुमान गरिएको छ ।

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published.


*