वेवारिसे जग्गा व्यक्तिले नखाओस्

अधिवक्ता ध्रुवप्रसाद चौलागाईं
१८ बैशाख २०७६, बुधबार ११:४२

मकवानपुर । हेटौडा ४ मा रहेको कित्ता नम्बर ४०२ को जग्गा नेपाल वाल्यान्केट एण्ड उल मिल्स प्रालिको नाममा दर्ता रहेको छ । यो जग्गाको सम्बन्धमा कम्पनी नामसारी नभई जग्गा कसैले बिक्री गर्न नसक्ने र जग्गा बिक्री गर्न कम्पनीका हकदार चाहिने भएकोले यो कम्पनी नामसारी सम्बन्धमा मैले कम्पनी रजिष्ट्रार कार्यालयमा बुझ्दा यति धेरै मानिस जाँदा रहेछन् की त्यहाँका सबै कर्मचारी र काम गर्ने कानून व्यवसायी समेतलाई यो कम्पनिको बारेमा थाहा भई सकेको रहेछ ।

सो कम्पनीको फाईल हेर्न मात्रै मानिसहरुले पचास हजार रुपिया दिने गरेको पनि चर्चा रहेछ । हाल उक्त जग्गा साविककै कम्पनिको नाममा छ । कम्पनीका संचालक विदेशी भारत मोतीहारी र अन्य स्थानमा बस्ने भएको र हकदारहरु एकीन गर्न सक्ने अवस्था पनि रहेको छैन तर हकदार हुँ भन्दै जो गए पनि नेपाल नआउने शर्तमा हकदार हुँ भन्नेहरुले उनीहरुसंग पैसा लिने र कागजमा सही गरेर पठाउने गरिदिन्छन् जसका कारण धेरैको पैसा डुबेको रहेछ । यो कम्पनिको सम्बन्धमा कम्पनि नामसारी गर्न धेरैको विभिन्न खाले निवेदन परेको रहेछ ।

यो कम्पनी र जग्गाको सम्बन्धमा उच्च अदालत हेटौडामा बुझ्दा जग्गा मेरो हो नचलाउनु भनि परेको रिटहरु २०७५ सालमा र हाल २०७६/१/११मा खारेज भई सकेको रहेछ । जग्गा नामसारी गरी लिन खोज्नेहरु उपर जिल्ला प्रहरी कार्यालयले अनुसन्धान गरेर मुद्धा चलाउने तयारी पनि गरेको रहेछ । उक्त जग्गा विदेशी व्यक्तीहरुले संचालन गरेको हकदार एकीन नभएको र हुनसक्ने अवस्था पनि नरहेको कुरा कम्पनी रजिष्टार कार्यालयलाई पनि थाहा रहेछ ।

धेरै ठूलो सम्पती कम्तीमा चार-पाँच अरब वरावरको यो कम्पनिको नाममा हेटौडा बुटवल लगायतका स्थानमा पनि महंगो जग्गा रहेकोले ठूलै मानिस र निकायवाट चलखेल हुनसक्ने आशंका पनि रहेछ । वेवारिसे अवस्थाको सम्पत्ति सार्वजनिक हुने भई सबैको हुने र आधिकारीक हकदार, स्थानीय प्रशासन, हेटौडा नगरपालिका र नागरिक समाजले एकिन गरेमा भोली सर्व सम्मतिबाट कानून बमोजिम हुने नै हुँदा हाललाई उक्त जग्गा जोगाउन र सार्वजनिक प्रयोजनको लागि उपयोग गर्न हेटौडा नगर पालिकाले सुरु गरेको कामले निरन्तरता पाओस् र हामी सबैले यो विषयमा चासो राखी जग्गा गलत व्यक्तीहरुको हातमा पर्न दिनबाट रोक्न आआफ्नो ठाँउवाट पहल समेत गर्न विभिन्न संघसंस्था, व्यक्ती, पत्रकार र सम्बन्धित निकायहरु समेतलाई अनुरोध गर्दछु । २०७६/०१/१७

चौलागाईं, जनसरोकार केन्द्र मकवानपुरका संयोजक हुन् । 

प्रतिकृया

5 thoughts on “ वेवारिसे जग्गा व्यक्तिले नखाओस्

 1. best attorneys in the Atlanta area says:

  It’s actually a cool and helpful piece of information. I am happy that you just shared this useful info with us.

  Please stay us up to date like this. Thank you for sharing. https://mrlawman.com

 2. Dannielle says:

  You’ve made some decent points there. I checked on the internet for additional information about the issue and found most
  individuals will go along with your views on this website.
  These are really fantastic ideas in regarding blogging.
  You have touched some fastidious things here. Any way keep up wrinting.
  Hey would you mind letting me know which webhost you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and
  I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good web hosting
  provider at a reasonable price? Thanks, I appreciate it!
  http://pepsi.net

 3. cafe rule says:

  Hello, the whole thing is going fine here and ofcourse every one is sharing facts, that’s really excellent, keep up writing. https://Caferule.com/

 4. Nicolialia Pizzeria says:

  you are in reality a just right webmaster. The web site loading speed is amazing.
  It sort of feels that you’re doing any unique trick. Also,
  The contents are masterwork. you have done a excellent task on this topic! https://nicolitalia.com

 5. Standard Oyster Company says:

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate
  your efforts and I will be waiting for your next post thanks once again. https://Www.Standardoysterco.com/

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*