‘होम क्वारेन्टाइन’ मा नेताहरु

लोकखबर
९ चैत्र २०७६, आईतवार १६:०१

मकवानपुर । कोरोना भाइरस महामारीको रुपमा विश्वव्यापी बनेको छ भने नेपालपनि उच्च जोखिममा रहेको छ ।

नेपालमा कोरोना संक्रमित नभएपनि सरकारले सम्भावित जोखिमलाई ध्यान दिँदै अत्यावश्यक काम बाहेक बाहिर नजान, धेरै मानिसको भीड हुने क्षेत्र, लामो दूरीका यातायात लगायत बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।
संक्रमणको त्रास हुने भएसँगै मानिहरु सेल्फ आइसोलेसनमा बस्न थालेका छन् । यसैबीच राजनीतिक दलका नेताहरुले समेत सरकारको आग्रहअनुसारै भेटघाटको दायरा कम बनाएका छन् । दलका नेताहरु ‘होम क्वारेन्टाइन’ मा रहेका छन् ।

प्रधानमन्त्री समेत रहेका नेकपाका केपी शर्मा ओलीको मृगौला प्रत्यारोपण भएको केही समय मात्रै भएकाले उनले समेत भेटघाट सिमित गरेको जनाइएको छ ।

नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले अत्यावश्यक कामबाहेकका अन्य राजनीतिक भेटघाट बन्द गरेका छन् । कोरोना संक्रमणको जोखिम बढेका बेला अध्यक्ष दाहालले अत्यावश्यक राजनीतिक भेटघाट गरिरहेको भएपनि अन्य भेटघाट बन्द गरेको उनको सचिवालयले जनाएको छ ।

प्रेस सल्लाहकार विष्णु सापकोटाका अनुसार सरकारले गरेको निर्णयअनुसारै सामान्य राजनीतिक भेटघाट बन्द गरिएको हो । उनका अनुसार अध्यक्ष दाहालले आवश्यकता अनुसार नेताहरुसँग सम्पर्कमै रहेको भएपनि प्रत्यक्ष रुपको भेटघाट भने बन्द गरेको जानकारी दिए । अध्यक्ष दाहालले कोरोनाको सम्भावित जोखिम न्युनिकरणका लागि सचेत बन्न अपिल समेत गरेका छन् ।

त्यस्तै कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले समेत तिन दिनयता राजनीतिक भेटघाट बन्द गरेका छन् । सभापति देउवाको सचिवालयका अनुसार तीनदिनदेखि सभापति देउवाले भेटघाट बन्द गरेका हुन् । यसअघि सभापति देउवाको निवास बुढानिलकण्ठमा कार्यकर्ताहरुसँगै अन्य भेटघाट पनि बाक्लै हुने गरेको थियो ।

देउवाका स्वकिय सचिव भानु देउवाका अनुसार सभापति देउवा पुस्तक, पत्रपत्रिका पढ्ने गरेर दिन विताइरहेका छन् ।

कांग्रेस महामन्त्री समेत रहेका डाक्टर शशांक कोइरालाले समेत भेटघाट सिमित गरेको जनाइएको छ भने वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले केही दिनअघि प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै अत्यावश्यक बाहेकका भेटघाट बन्द गर्दै फोनबाट कुरा मात्रै गर्ने जनाएका छन् ।

त्यस्तै राजपा नेता महन्थ ठाकुर समेत घारबाट बाहिर निस्कन बन्द गरेको र भेटघाट समेत कम गरेको उनको सचिवालयले जनाएको छ ।

खबरहब डटकमबाट

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*