प्रकाशकीय: दोस्रो वर्ष यात्राको संकल्प

लोकखबर
१६ माघ २०७६, बिहीबार ०६:२५

गत वर्ष २०७५ साल माघ १६ गते अर्थात सहिद दिवसका अवसरमा मध्यस्थता मिडियाले प्रकाशन आरम्भ गरेको ‘लोकखबर डटकम’ आज पहिलो वर्ष पूरा गरी दोस्रो वर्ष प्रवेश गरेको छ । यो एक वर्षका बिचमा लोकखबरले आफूलाई हुर्कदै अघि बढ्ने प्रयास गरेको छ । आम संचारको कार्य विशेषत : समाचार, विचार तथा मनोरन्जन प्रदान गर्ने हो । हामी यो कार्यमा कति सफल हुनसक्यौं, सकेनौं भन्ने पाटो हामीले पाठकलाई नै जाँन्च छाडेका छौं । एक वर्षे यात्राका क्रममा अनुभव गरेको कुरा के हो भने अनलाइन पत्रकारिताका नाममा ब्रेकिङ न्यूज दिएर पछि पुष्टाई दिने कार्य हामीले गरेनौं । पछिल्लो समय अनलाइनमा समाचार सम्प्रेषण गर्न हतारिएर पछि त्यो अपुष्ट हुने वा भ्रमपूर्ण सन्चार हुने काम भइरहेको भन्दै आलोचना भइरहेको बेला हामी त्यसो गर्ने छैनौं ।

देश र जनताको हित र अधिकारका लागि जीवन त्याग गर्ने सहिदप्रति सम्मान गर्दै मनाइने सहिद दिवसका दिन हाम्रो यात्रा सुभारम्भ भएकाले पनि हामी समाज सुधारको काममा आफूलाई एउटा सानो सन्चारकर्ममा लागिपरेको ठान्छौं । यो कार्यमा हामी एक प्रकारले सफल पनि भएको महसुस गरेका छौं । समाजमा लुकेका र लुकाइएका ठूला ठूला इस्यु खोज्न हामीले ध्यान दिन सकेनौं, हाम्रो जनशक्तिले त्यस्ता सवालमा केन्द्रित हुन सकेनौं । तर समाजसुधार तथा सकारात्मक संचार कार्यमा हामीले आफ्नो पत्रकारिताको कर्मबाट बिचलित भएनौं । सकेसम्म आफैले तयार पारेका समाचार तथा विभिन्न विषयका अन्तरवार्ता प्रकाशित गर्न हामीले प्राथमिकता दियौं । अरु अनलाइनबाट साभार गर्ने तथा अन्त प्रकाशित भइसकेका जानकारी पाठकलाई दिएर अनलाइनपत्रकारिताबाट दिक्क बनाउँने सोच हामीमा आएन । यसैले पनि अनलाइनको भीडमा र्याङ्किङमा हामी अगाडी आउँन सकेनौं होला । तर, हामीले एक वर्षमा जे जति विषयवस्तु समेट्यौं । त्यो नै एक प्रकारले आफ्नो सफल कार्य भएको आफ्नो जन्मदिनमा हामीले अनुभूत गरेका छौं ।

यो बिचमा प्रदेश ३ को नाम राजधानी हेटौंडा र नाम बागमती कायम भयो । यस अर्थ, अब हामी बागमती प्रदेशको राजधानी हेटौंडाबाट संचालित अनलाइन पत्रिका हौं । प्रदेश राजधानीमा बसेर पत्रकारिता गर्नुपर्ने अवसर तथा चुनौती हामीसंग रहेका छन् । दोस्रो वर्ष प्रवेशका अवसरमा ठूला संकल्प अथवा योजना अघि सार्नुभन्दा ‘सकारात्मक सूचनाको संवाहक’का रुपमा आफ्नो यात्रालाई निरन्तरता दिने सोच हाम्रो टिमको छ । हाम्रो टिम पनि सानै छ । यस अर्थ ठूला इस्युमा हामी फड्को मार्छौ भनेर अपूरा वाचा गर्दैनौं । बरु सानो टिम सकेसम्म राम्रो गर्ने प्रयत्नमा केन्द्रित हुनेछौं । प्रदेश राजधानीका नागरिकका चाहाना, जिज्ञासाका सवालमा आवाज उठाउने तथा जनअभिरुचीका अन्य विविध विषयलाई समेट्ने कार्यमा हामी लाग्नेछौं । स्थानीय चासो, चिन्ता, विकास लगायत साझा सरोकारका सवालमा हामी सबैको साथमा रहनेछौं । हामीलाई माया गर्ने पाठक, विज्ञापनदाता, शुभेच्छुक, शुभचिन्तक सबैप्रति आभार व्यक्त गर्दछौं ।

अध्यक्ष तथा सम्पादक
शिवप्रसाद चौलागाईं
मध्यस्थता मिडिया प्रा.लि.

प्रतिकृया

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*